Ceny szczoteczek sonicznych

Wiele osób sobie zdaje z tego sprawę, że szczoteczki tradycyjne to już przeszłość. Dlatego że nie są już tak dokładnie w czyszczeniu, jak jej lepsze wersje. Mowa tu przede wszystkim o szczoteczkach elektrycznych lub sonicznych.

Szczoteczki manualne są tak naprawdę napędzane siłą ludzkich mięśni. Dlatego nie do końca dokładnie czyszczą zęby i zakamarki międzyzębowe. A to właśnie w tym miejscu gromadzą się resztki jedzenia, które mogą powodować próchnicę. Takie trudno dostępne miejsca możemy tylko wyczyścić za pomocą nitki dentystycznej lub za pomocą szczoteczki interdentalnej. Niestety takie czyszczenie zębów jest czasochłonne. A także wymaga odrobinę cierpliwości.

Lepszą wersją szczoteczki manualnej jest jej zmienniczka szczoteczka elektryczna. Ten produkt posiada niewymienną rączkę, którą podłączamy do zasilania. W celu naładowania baterii w szczoteczce. Jedyną częścią wymienną jest końcówka od szczoteczki nazywana główką. Szczoteczka ta wykonuje ruchy rotacyjne. A także ruchy obrotowo-pulsacyjne.

W wielu sklepach ze szczoteczkami do zębów znajdziemy również szczoteczki soniczne, które konstrukcją bazuje na tradycyjnej szczoteczce elektrycznej. Używanie tego typu szczoteczki ułatwi szczotkowanie zębów. Te nowoczesne szczoteczki nie należą do najtańszych. Jednak tylko one dokładnie i delikatnie umyją zęby.

Ile kosztuje dobra szczoteczka soniczna?

szczoteczka sonicznaSzczoteczka soniczna jest to udoskonalona i unowocześniona wersja szczoteczki elektrycznej do zębów. Szczoteczka ta dokładniej myje niż swoje tańsze poprzedniczki. Produkt ten jest polecany wszystkim osobom, które dbają o swoje zęby.

W wielu sklepach ze szczoteczkami znajdziemy interesujący nas produkt. Chodzi tu przede wszystkim o szczoteczki soniczne. Produkt ten jest bezpieczny i prosty w użytkowaniu. Choć ceny w wielu sklepach są naprawę różne. Wybierając szczoteczkę dla siebie musimy uwzględnić jej działanie, funkcje również i te dodatkowe. Ceny dobrych szczoteczek sonicznych wahają się od 200 zł do 700 zł.

Wybierając szczoteczkę warto zasugerować się jej dodatkowymi funkcjami. Takimi jak timer, bateria akumulatorowa czy bateryjna, Quadpacer.

Dostępne na rynku modele są również wyposażone we wskaźnik poziomu baterii, który mówi nam, kiedy należy już naładować szczoteczkę. A także wyposażone są we wskaźnik nacisku końcówki na szkliwo.

Szczoteczka wyglądem przypomina szczoteczkę elektryczną. Główka szczoteczki jest podobna do tradycyjnej szczoteczki. Dzięki temu może dokładniej czyścić zęby niż okrągła główka szczoteczki. Szczoteczka soniczna na pewno lepiej myje zęby niż szczoteczka elektryczna. Przede wszystkim szczoteczka ta wykonuje znacznie więcej ruchów pulsacyjnych na minutę niż zwykła szczoteczka elektryczna. Produkt ten dzięki zastosowaniu technologii fal dźwiękowych wykonuje charakterystyczne ruchy pulsująco-wymiatające. W ten sposób szczotkowania zębów jest zdecydowanie zdrowsze. A także delikatniejsze dla dziąseł.

Szczoteczki soniczne wykonują ruchy od 31 tys. na minutę do aż 96 tys. Dzięki tak dużemu natężeniu ruchów włosia możemy dokładniej wyczyścić zęby oraz przestrzenie międzyzębowe. Szczoteczka ta również zapewnia skuteczne usuwanie płytki nazębnej oraz zapobiegają tworzeniu się kamienia na zębach.