Koncówki do szczoteczek sonicznych

O higienę jamy ustnej warto dbać każdego dnia. Codziennie rano i wieczorem należy myć zęby. Do tego typu pielęgnacji należy używać  produktów dentystycznych. W wielu drogeriach mamy szeroki wybór tego typu produktów. Najważniejszym z nich jest szczoteczka do zębów, pasta do zębów. Możemy również używać  nici dentystyczne oraz płyn do płukania ust.

Szczoteczka do zębów

Szczoteczka do zębów to najważniejszy produkt, który pomoże nam dokładnie wyczyścić zęby. Pomoże również usunąć przebarwienia oraz pokarm między przestrzeniami międzyzębowymi. Wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów należy do nas. W wielu sklepach dentystycznych możemy wybierać szczoteczki manualne, elektryczne i soniczne.

Szczoteczki manualne to najtańsza wersja dostępnych szczoteczek na rynku. Są to szczoteczki przede wszystkim jednorazowe. Włókna szczoteczki tradycyjnej z czasem również ulegają zużyciu, dlatego należy je wymieniać, co 2 miesiąc. Tego typu szczoteczkę należy wymieniać na nową.

W przypadku szczoteczek elektrycznych i sonicznych tutaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tego typu szczoteczki są w ostatnim czasie bardzo popularne. Są one bardzo wygodne w użytkowaniu. Oprócz tego bardzo dokładnie czyszczą ząbki. Kupując takie szczoteczki w sklepach mamy również dostępne końcówki wymienne. Dzięki temu nie ma potrzeby wymieniania całego urządzenia, a tylko jedną jej część.

Jak często zmieniać końcówki?

Szczoteczki soniczne to w ostatnim czasie najczęściej wybierany produkt przez wielu ludzi. Produkt ten uznawany za najbardziej nowoczesny i skuteczny. Szczoteczki soniczne do zębów dokładnie czyszczą jamę ustną oraz nie uszkadzając przy tym zębów i dziąseł. Głównym podstawowym czynnikiem, by mieć ładne zęby jest regularne wymienianie główki szczoteczki.

Końcówki do szczoteczek należy zmieniać tak często, jak w przypadku szczoteczek zwykłych. To znaczy nie rzadziej niż 3-4 miesiące. W przypadku szczoteczek sonicznych należy wymienić główkę, jeśli włoski przestaną tworzyć jedną zwartą całość. To znaczy wtedy, kiedy będą odchylać się na boki, zginać. Taka końcówka od szczoteczki może uszkodzić dziąsła i zęby. Poza tym, na szczoteczce zbierają się również bakterie. Bakterie te mogą zaszkodzić higienie jamy ustnej.

Niektóre modele szczoteczek wyposażone są w specjalne wskaźniki zużycia szczoteczki. Tego typu funkcja ułatwia określenie, kiedy należy wymienić końcówkę.

W wielu drogeriach znajdziemy wiele końcówek do szczoteczek sonicznych. Między innymi końcówki wybielające, dokładniej oczyszczające przestrzenie międzyzębowe czy też wyjątkowo miękkie. Różnią się one od siebie szerokością, co pozwala dopasować je do różnych łuków zębowych. Wiele oferowanych główek do szczoteczek sonicznych posiada barwione włosie. Taka końcówka po upływie czasu traci kolor. Wtedy należy wymienić główkę szczoteczki na nową. W wielu drogeriach mamy końcówki szczoteczki:

  • Wybielające;
  • Przeznaczone są do głębokiego czyszczenia przestrzeni zębowych oraz trudno dostępnych miejsc;
  • Do standardowego czyszczenia zębów;
  • Przeznaczone do zaawansowanego czyszczenia;
  • Przeznaczone do delikatnego czyszczenia bardzo wrażliwych zębów;
  • Przeznaczone dla dzieci do delikatnego mycia zębów.