Nie kupuj szczoteczki w markecie

Białe zęby i piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Dlatego tak bardzo ważne są regularne wizyty u stomatologa. A także odpowiednie produkty do higieny jamy ustnej. W wielu marketach możemy kupić pasty do zębów, płyny do płukania ust. A także nici dentystyczne oraz szczoteczki do zębów. Choć z tym szczoteczkami do zębów bywa różnie. To jednak warto zastanowić się, czy nie lepiej jest kupić w odpowiednim sklepie.  Tam, gdzie tylko i wyłącznie sprzedają szczoteczki do zębów.

Dobra szczoteczka do zębów powinna skutecznie usuwać jedzenie spomiędzy zębów. Ogólnie na rynku wyróżniamy 3 typy szczoteczek. Są to m.in.:

Szczoteczki tradycyjne – to najprostsza szczoteczka do zębów, która kosztuje od 3 do 15 zł. Szczoteczka ta zbudowana jest z kilku elementów: główka z włosiem, rączka, i szyjki. Czyszczenie zębów odbywa się za pomocą ruchów wykonywanych ręką. Jest to najbardziej banalny typ szczoteczki do zębów. Jednak odpowiedni dobór szczoteczki do zębów zapewni skuteczną ochronę jamy ustnej.

Szczoteczki elektryczne – działają dzięki wbudowanemu silnikowi elektrycznemu, który wprawia ruch główkę szczoteczki. Szczoteczka elektryczna wykonuje ruchy rotacyjne oraz obrotowo-pulsacyjne, które działają z różną częstotliwością. Tego typu szczoteczki dokładnie czyszczą zęby oraz usuwają osad. Koszt tego typu szczoteczek wynosi od 70 do 600 zł. Dlatego tego typu szczoteczki nie warto kupować w markecie. A w sklepie gdzie sprzedają tylko i wyłącznie szczoteczki do zębów.

Szczoteczki soniczne — przeznaczone są dla osób, które mają wrażliwe dziąsła oraz te, które są bardziej podatne na podrażnienia. Czyszczenie zębów odbywa się za pomocą ultradźwięków emitowanych przez urządzenie. Tego typu mechanizm dokładniej myje przestrzenie międzyzębowe oraz płytkę nazębną. Również i tu ta sama sytuacja, co u szczoteczek elektrycznych. Im wyższa kwota, tym lepiej kupować tego typu produkty w specjalistycznym sklepie dentystycznym.

Kupuj w specjalistycznym sklepie dentystycznym

Warto kupować szczoteczki do zębów w odpowiednim sklepie, który oferuje tylko wyłącznie sprzedaż produktów do higieny jamy ustnej. Tego typu produkty z odpowiedniego sklepu dają nam gwarancje. Wtedy, gdy nasza szczoteczka do zębów przestanie działać.

happydental.pl

Kupując szczoteczkę w odpowiednim sklepie mamy pewność, że wybraliśmy odpowiedni model dla siebie. W wielu sklepach dostępne są szczoteczki tradycyjne, elektryczne i soniczne. Szczoteczka to zębów to główny przyrząd, który powinna mieć każda osoba w domu. W specjalistycznym sklepie dentystycznym znajdziemy również szczoteczki tradycyjne, które różnią się od siebie twardością włosia. Wyróżniamy włosie miękkie, średnie i twarde. Oprócz tego szczoteczki wyróżniają się wielkością. Mniejsze dla dzieci, większe dla dorosłych.

Oprócz szczoteczek tradycyjnych również mamy do wyboru szczoteczki elektryczne. Tego typu modele wybiera coraz więcej osób. Rezygnując ze sprawdzonej szczoteczki tradycyjnej. Wybierając szczoteczkę elektryczną zwróćmy uwagę na jej rozmiar. A także czy jest odpowiednia do naszego wieku. Warto również zwrócić uwagę na częstotliwość ruchów główki szczoteczki. Najczęściej w szczoteczkach elektrycznych spotyka się wartości mieszczące się w granicach 1000 do 40000 ruchów pulsacyjnych. A także do 10000 ruchów oscylacyjno — rotacyjnych na minutę. Im wyższa częstotliwość tym szczoteczka wykonuje więcej obrotów. Co przyczynia się do usunięcia więcej płytki nazębnej. Decydując się szczoteczkę elektryczną warto pamiętać, że każda szczoteczka elektryczna jest inna. Dla lepszych efektów warto wybrać szczoteczkę, która wykonuje ruch rotacyjny, oscylacyjny oraz pulsacyjny.

Tego typu szczoteczki są również wyposażone w akumulator, który wystarczy ładować raz na tydzień. Na rynku dostępne są również szczoteczki, które posiadają kilka ciekawych funkcji. Najczęściej spotykamy w szczoteczkach elektrycznych timer, czujnik nacisku. A także wskaźnik naładowania baterii oraz różne tryby pracy.

W sklepie specjalistycznym również możemy zaopatrzyć się szczoteczki soniczne, które działają podobnie jak szczoteczki elektryczne. Przy wyborze należy sprawdzić prędkość pracy głowicy szczoteczki. Ponieważ to ona głównie wpływa na efektywność pracy i łatwość czyszczenia. W sklepach mamy do wyboru szczoteczki soniczne, które wykonują około 30 tys. ruchów na minutę. A te najlepsze i najdroższe wykonują nawet do 60 tys. ruchów. Tego typu szczoteczki służą do czyszczenia zębów. Niektóre zaś modele wyposażone są w dodatkowe funkcje takie jak różne tryby pracy. Takie jak delikatne szczotkowanie, masaż dziąseł. Jak i również tryb wybielania zębów.

Więc tak jak pisałam wcześnie bardzo ważny jest dobór odpowiedniej szczoteczki do zębów, dlatego takiego wyboru nie możemy dokonać w markecie. W markecie dostępne są tylko i wyłącznie podstawowe wersje szczoteczek do zębów. Więc nie mamy również zbyt dużego wyboru.  Dlatego, jeśli chcemy zainwestować w szczoteczkę bardziej wypasioną. To warto j ą zakupić w specjalistycznym sklepie dentystycznym.