Szczoteczka soniczna czy elektryczna?

Nowoczesne szczoteczki do zębów to najczęstszy produkt wybierany przez wielu ludzi. Piękny uśmiech i zdrowe białe zęby to wizytówka każdego człowieka. Wiele osób chcąc zadbać o higienę jamy ustnej wybiera odpowiednie produkty, które są przeznaczone do jej pielęgnacji.


Największym hitem w ostatnim czasie jest dobra elektryczna szczoteczka do zębów. Ten produkt wybiera coraz więcej ludzi, ponieważ jest lepszym rozwiązaniem niż szczoteczka manualna. Obecnie nasz rynek jest bardzo oblegany w produkty do higieny jamy ustnej. Wyróżniamy przede wszystkim kilka rodzajów szczoteczek elektrycznych, ale bez względu na technologię oczyszczają one zęby lepiej niż tradycyjna wersja. W wielu drogeriach i sklepach dentystycznych wyróżniamy szczoteczki obrotowe-rotacyjne lub pulsacyjno-rotacyjne, soniczne oraz ultradźwiękowe. Najbardziej popularne są szczoteczki obrotowe i soniczne. Różni je przede wszystkim wygląd i ruch główki. Jak i również wbudowane dodatkowe funkcje, które umożliwiają perfekcyjne mycie zębów.


Szczoteczka soniczna


Szczoteczka soniczna jest to produkt nowoczesny jest to lepsza wersja szczoteczki elektrycznej do zębów. Produkt ten lepiej i delikatniej usuwa zabrudzenia za pomocą ruchu wymiatająco – pulsującego. Dobór odpowiedniego szczoteczki sonicznej do zębów jest uzależniony od indywidualnych preferencji oraz potrzeb.


Szczoteczki soniczne przede wszystkim są polecane osobom z wrażliwymi zębami bądź dziąsłami. Najlepsze modele soniczne potrafią wykonać nawet 60 tysięcy ruchów na minutę, dzięki czemu skuteczność ich działania jest wręcz idealna. Za ich pomocą możemy również poprawić zdrowe dziąseł, a także szybko wybielić zęby.
Metoda działania tej szczoteczki polega głównie na tym, że główka szczoteczki generuje drgania. Drgania te powodują „wzbudzenie” płynów ją otaczających – piany, wody i śliny. Dzięki temu wytwarzają się mikrobąbelki, które dostają się w przestrzenie, których nie oczyszcza zwyczajna szczoteczka. Produkt ten dokładniej usuwa resztki pokarmu, bakterie zarówno z powierzchni gładkich zęba, jak i z przestrzeni międzyzębowych. Dodatkowo stosowanie tego rodzaju szczoteczek jest najprostsze – główkę należy jedynie przykładać do powierzchni zębów, nie wykonując specjalnych ruchów. Dużo trudniej również spowodować uszkodzenie dziąseł.


Szczoteczki soniczne posiadają również szeroki wybór trybów pracy, np. masujący, czyszczący, polerujący. Tego typu szczoteczka do zębów lepiej usuwa przebarwienia, nie niszczy szkliwa i daje większy komfort użytkowania. Szczoteczki soniczne świetnie sprawdzają się w codziennym myciu zębów a do dlatego, że posiadają kilka ciekawych wbudowanych funkcji. Ta szczoteczka jest również polecana na dłuższe wycieczki.


Szczoteczka elektryczna


Tradycyjne szczoteczki elektryczne to szczoteczki wykonujące ruchy rotacyjne, oscylacyjno-rotacyjne czy też obejmujące ruchy pulsacyjne. Im szczoteczka jest bardziej rozbudowana tym posiada więcej funkcji czyszczących.
Dobrze dobrana szczoteczka elektryczna wykonuje również odpowiednią ilość drgań. Mechanizm szczoteczek obrotowych wykonuje od 6 000 do 8 000 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych oraz do 40 000 ruchów pulsacyjnych zapewniając doskonałą, jakość czyszczenia zębów i przestrzeni międzyzębowych.


W wielu drogeriach, jak i sklepach dentystycznych znajdziemy końcówki do szczoteczki różniące się od siebie główką. Znajdziemy końcówki przeznaczone do oczyszczania zębów, do masażu dziąseł, czyszczenia języka czy też mycia powierzchni zębów pod aparatem ortodontycznym. Podczas stosowania szczoteczek elektrycznych również istotna jest technika.


Elektryczne szczoteczki do zębów bardzo dobrze radzą sobie z usuwaniem płytki zębowej z przestrzeni międzyzębowych i kieszonek dziąsłowych. Szczotkowanie zębów tym produktem ma również korzystny wpływ na przyzębie, ponieważ główka urządzenia delikatnie masuje dziąsła. Szczoteczki elektryczne wyposażone są również w szereg funkcji, które wspomagają i udoskonalają proces szczotkowania zębów.