Szczoteczka soniczna dla dzieci

Szczoteczka soniczna to idealny produkt dla dzieci. Produkt ten spełnia wszystkie cechy dobrej szczoteczki do zębów. Przede wszystkim zapewnia skuteczne oczyszczenie powierzchni zęba. A także przestrzeni niedostępnych dla szczoteczek manualnych i rotacyjnych.

W wielu sklepach ze szczoteczkami do zębów możemy znaleźć duży wybór szczoteczek dla dzieci. Wyróżniają się one o tych klasycznych dla dorosłych przede wszystkim kolorem i dodatkowymi funkcjami. Szczoteczki soniczne dla dzieci są kolorowe oraz z motywami dziecięcych bajek. Dzięki temu dzieci bardzo chętnie sięgają po tego typu szczoteczki. A także myją swoje ząbki z przyjemnością.

Tego typu szczoteczki do również dobry sposób, by zachęcić dziecko do dbania o higienę jamy ustnej. Szczoteczki soniczne dla dzieci są tańsze niż szczoteczki dla dorosłych. Wersję dla dzieci możemy kupić już od 50 zł do 380 zł. Szczoteczki dla dzieci są przede wszystkim dokładniejsze i bezpieczne w szczotkowaniu delikatnych ząbków maluchów.

Od ilu lat można korzystać ze szczoteczki sonicznej?

Szczoteczka soniczna to najlepszy produkt jak wszedł na rynek. Wiele producentów szczoteczek zaprojektowało mniejsze modele, które mogą być spokojnie stosowane przez dzieci. Takie szczoteczki są bezpiecznie i przyjazne dla dzieci. Marka szczoteczek BrushBaby Sonic i Baby Penguin projektuje szczoteczki dla dzieci. Do oczyszczania dziąsełek i pierwszych ząbków u niemowląt w wieku od 0 do 3 lat. Z kolei marka Philips Sonicare For Kids oferuje nam szczoteczki dla przedziału wiekowego 0-3 oraz od 3-7.

Wiele marek, które produkują szczoteczki do zębów dla dzieci nie będą już tylko przedmiotem do pielęgnacji jamy ustnej. Szczoteczka będzie również super gadżetem dla każdego dziecka. A do dlatego, że przyciągają wyglądem, kolorem, funkcjami i odtwarzaną muzyczką. Taka, która ma przede wszystkim za zadanie zachęcić dziecko do mycia ząbków.

Szczoteczki dla małych dzieci wyróżniają się przede wszystkim końcówką. Główka dla niemowląt jest mniejsza od standardowych szczoteczek dzieci starszych. Włosie każdej z nich jest jednak delikatne, a same szczoteczki pracują wolniej. Najczęściej z prędkością 16 000 ruchów na minutę. Tylna część główki pokryta jest gumową powłoką. Ta powłoka chroni wewnętrzne części policzków oraz dziąsła dziecka przed podrażnieniami. Szczoteczki soniczne dla dzieci mogą być stosowane już od pierwszego ząbka. A także idealnie się nadają do masażu dziąseł podczas bolesnego ząbkowania.

U dzieci starszych szczoteczki wykonują od 16 000 do 31 000 drgań na minutę. Przez co skutecznie czyszczą zalegającą płytkę nazębną, osady oraz uporczywe naloty. Podczas szczotkowania zębów w jamie ustnej powstają mikro bąbelki, które dokładniej czyszczą dziecięce ząbki. Szczoteczka soniczna dla dzieci oprócz tego, że skutecznie czyści ząbki to również pielęgnuje i masuje dziąsła. Niektóre szczoteczki soniczne dla dzieci posiadają funkcje, które i nam dorosłych są pomocne. Należą do nich:

  • Różne tryby pracy – niektóre szczoteczki mają wbudowane tryby pracy, które pozwalają na dopasowanie intensywności czyszczenia do wieku dziecka oraz indywidualnych potrzeb;
  • Kontrola czasu szczotkowania – 2-minutowy timer ułatwia przestrzeganie zalecanego czasu szczotkowania zębów. A 30-sekundowy interwał zapewnia dokładniejsze oczyszczanie;
  • Kontrola nacisku szczoteczki.