Trwałość szczoteczki sonicznej

Szczoteczka elektryczna, jak i szczoteczka soniczna to produkt wybierany coraz częściej przez większą liczbę osób. Jednak to szczoteczka soniczna jest uważana za produkt bardziej nowoczesny i skuteczny.

Szczoteczka soniczna w porównaniu do manualnej pozwala uzyskać dwukrotnie lepsze efekty w pielęgnacji jamy ustnej. Szczoteczki te wyposażone są w trwałe i elastyczne główki. Główka posiada miękkie włosie, które doskonale i delikatnie wymiatają nieczystości z przestrzeni międzyzębowych oraz pielęgnują dziąsła. Dzięki tej szczoteczce możemy zmniejszyć płytkę nazębną, która sprawia, że zęby tracą swój blask i kolor. Użytkowanie szczoteczki sonicznej umożliwia widoczną redukcję osadu. Dodatkowo w dużym stopniu przywraca zębom naturalną biel. Szczoteczki soniczne wyposażono są również w liczne funkcje, dzięki którym korzystanie z tych urządzeń jest komfortowe i bezpieczne.

Należy również pamiętać, że urządzenia elektroniczne nie należą do kategorii niezniszczalnych. To produkty, które również mogą się z czasem uszkodzić. Zwłaszcza, że na tego typu produktach nie znajdziemy widniejącego na opakowaniu terminu przydatności. Nie znajdziemy również informacji o tym, jak długo można z nich korzystać bez skutków ubocznych dla swojego zdrowia. Z tego względu każdy z nas sam powinien pamiętać o regularnej wymianie szczoteczek i końcówek oraz wiedzieć, kiedy należy to zrobić.

Regularne wymienianie końcówek

Szczotkowanie zębów to bardzo ważna czynność w ciągu dnia. Mycie zębów powinno odbywać się 2 razy w ciągu dnia – rano i wieczorem. Każda szczoteczka ma prawo się zużyć. Szczoteczkę manualną wyrzucamy całą do kosza zaś kupujemy w drogerii nową. W przypadku szczoteczki elektrycznej lub sonicznej wystarczy wymiana samej końcówki. Końcówkę od szczoteczki należy wymieniać maksymalnie po trzech miesiącach użytkowania.

Warto zaznaczyć sobie w kalendarzu datę zamontowania danej końcówki lub planowany termin wymiany. Jest to bardzo ważne, ponieważ zużycie końcówki szczoteczki często nie jest w ogóle zauważalne, a po pewnym czasie zapomnimy, od kiedy korzystamy z głowicy. Jest to przydatne wtedy, gdy nasza szczoteczka nie jest wyposażona w funkcję, która informuje o wymianie końcówki na nową.

Szczoteczkę wymieniamy również na nową, jeśli zauważmy, że jest uszkodzona. Wtedy konieczna jest natychmiastowa wymiana zużytej końcówki na nową. Wszelkie rozwarstwienia lub wykrzywienia włosia dyskwalifikują naszą główkę i mogą przyczynić się do uszkodzenia dziąseł oraz zębów.

Prawidłowe użytkowanie szczoteczki sonicznej

Szczoteczki soniczne cały czas zyskują na popularności. Jest to typ szczoteczek, które lepiej czyszczą zęby i przestrzenie międzyzębowe. Najlepsza szczoteczka soniczna do zębów usuwa również płytkę nazębną i większość bakterii, które rozmnażają się na powierzchni zębów.

W celu zachowania świeżości, kocówki od szczoteczki sonicznej po każdym umyciu trzeba oczyszczać. Podczas płukania główki szczoteczki do zębów kilkakrotnie przesuń kciukiem wzdłuż szczecin. Jest to konieczne, aby zmyć resztki pasty do zębów i resztek jedzenia, które mogą być utkwione między szczecinami. Nie używaj w tym celu zimnej wody, ponieważ nie pozwala ona dokładnie umyć zakleszczonej pasty do zębów. Co tydzień lub dwa tygodnie warto też zdjąć główkę z trzonka i przepłukać dolną część główki, górną część trzonka z zaschniętych pozostałości pasty. Po tej czynności należy zarówno główkę, jak i trzonek wytrzeć szmatką.

Szczoteczkę do zębów i pozostaw do wyschnięcia w stojaku w pozycji pionowej. W taki sposób można długo utrzymać szczoteczkę do zębów w dobrym stanie. Raz na miesiąc zaleca się dokładne czyszczenie elektrycznej szczoteczki do zębów w celu dezynfekcji szczecin.